Recenzja płyty Anny Maruchy „Love & Soul” + KONKURS

Anna Marucha & The Taxi Blues Band

„Love & Soul”

Anna Marucha – Music/Lirics/Vocals/ Keys/Bass
Leszek Jakubczak – Guitar
Piotr Korzeniowski – Trumpet
Agnieszka Marucha – Violin
Michał Dąbrówka – Drums (samples)
Hubert Miziołek – Bas Guitar (samples)
Damian Kostrzewa – Fender Rhodes Piano
Michał Przybyła – Bass Guitar (New Day)

Love & Soul Anna Marucha album 2014
„Love & Soul” jest kolejnym albumem Anny Maruchy powstałym w ramach studyjnego autorskiego projektu wokalistki, współpracującej z zaprzyjaźnionymi muzykami od 2009 r.  Nagrany w AM Studio Music w 2014 roku, ale utwory znajdujące się na płycie artystka napisała w pierwotnej formie w latach 2009 – 2013.  Powstał w ten sposób muzyczny produkt starannie dopracowany i przemyślany w każdym szczególe. Nie bez znaczenia na finalny efekt pozostaje fakt, że wokalistka będąca autorką muzyki i tekstów czuwała też nad realizacją dźwięku i produkcją płyty. W każdej z tych ról dowiodła talentu i znajomości materii, w której się porusza.
Płyta zawiera trzynaście utworów, które swobodnie przełamują granice i bariery stylistyczne i intrygująco łączą nurty soulu, jazzu, chilloutu, dotykając też subtelnie reagge w jednym z utworów. Nawiązanie do brzmień z lat 90-tych zaowocowało  niepowtarzalną aurą i specyficznym klimatem, przenosząc słuchaczy w przestrzenie przetransponowanych muzycznie emocji i natury nie skażonej industrialnym zgiełkiem. Akcentuje to dobitnie ostatni utwór na płycie.

Dominującą osobowością tego projektu jest oczywiście Anna Marucha dysponująca doskonałym, mocnym i charakterystycznym, ciepłym tembrem głosu. Skupia on na sobie uwagę precyzją rozkładanych akcentów w każdej frazie. Jednocześnie ze swobodną, intuicyjną i autentycznie szczerą interpretacją muzycznego przekazu trafia do serc.  Nagrana płyta brzmi dobrze w stonowanej narracji, intrygująco i nastrojowo, a tytuł w pełni zapowiada zawarte w niej treści.  Pozytywny efekt jest też zasługą instrumentalistów zespołu. Muzycy towarzyszący wokalistce „słyszą” i rozumieją się doskonale, prowadząc swoje wątki muzyczne z dbałością o wyważenie pięknego napięcia i bezbłędnego dialogu z głosem wokalistki.

„Love & Soul” to fascynująca podróż do krainy wysublimowanych emocji, nieco nostalgicznych wibracji i dobrej muzycznej energii.

JM.

 

A teraz czas na konkurs

Do wygrania recenzowana płyta Anny Maruchy. Aby ją wygrać, wyślij maila na adres konkursy@events24.pl z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego to właśnie Ty powinieneś/powinnaś otrzymać płytę. Najciekawsza odpowiedź wygrywa!

Termin zgłoszeń: do 31.08.2014

Ogłoszenie wyników w pierwszej połowie września.

Aktualizacja:
Płytę wygrał Pan Kamil Wiska ze Szczecinka. Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *